Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

                                       Maitinimas

 

 

      

 

Vaikas gimęs su lūpos alveolinės ataugos gomurio nesuaugimu dažniausiai jaučiasi gerai. Didelį nerimą , šoką, liūdesį išgyvena vaikelio tėvai. Ypač sunku tiems tėveliams, kurie šią patologiją mato pirmą kartą, kurie nežino kaip ir kur  ją gydyti. Labai svarbu, kad tuo metu giminės ir artimieji nepultų prikaišioti ir ieškoti, kas yra kaltas dėl nelaimės. Net jei ir randamas atsakymas, šioje situacijoje jis nieko nepakeičia. Reikia įsivaizduoti kokį ypatingą emocinį spaudimą ir diskomfortą jaučia kūdikio mama. Geriausiai pirmų dienų gydymo planą apibūdina posakis, kad reikia „gydyti mamą ir maitinti vaiką“.

 

 

 

Deja, bet būtent maitinimas vaikučių su nesuaugimais ir yra sudėtingesnis. Dažniausiai mamos, kurios svajojo apie maitinimą krūtimi, įsivaizduoja, kad natūraliai maitinti negalės. Iš tikrųjų, nors ir sunkiau vaikas gali žįsti krūtį. Nors pirmomis valandomis vaikučiai valgydami dažnokai springsta, sunkiau čiulpia, reikia kantriai pratinti kūdikį žįsti krūtį. Ir jei iki lūpos operacijos, kuri atliekama trijų mėnesių amžiaus tai pavyksta sunkiau, tai po operacijos, atstačius lūpos vientisumą krūtimi leidžiama maitinti iš karto, ir daugelis vaikučių tai daro puikiai. Tik tada kai nepasiseka, galima maitinti nutrauktu motinos pienu .Galima maitinti lašinant pipete, šaukšteliu, vėliau čiulptuku. Kūdikis turėtų būti maitinamas pusiau stačias su nedidelėmis pertraukėlėmis, kad galėtų atsipūsti. Svarbu, kad vaikai būtų maitinami motinos pienu, tada jie greičiau priauga svorio, rečiau serga nosiaryklės, ausų uždegimais, kitomis ligomis. Jei kūdikis maitinamas ne krūtimi , prieš operaciją reikėtų pripratinti vaikutį maitintis iš šaukštelio, nes po operacijos savaitę negalima čiulpti čiulptuko.

 

 

Jei įmanoma tėveliams patariama vaikams neduoti čiulpti čiulptuko, nes kartais čiulptukas patenka tarp nesuaugimo fragmentų ir juos dar labiau atskiria, o tai savo ruoštu sunkina operaciją.

 

 

Laura Linkevičienė, gyd. ortodontė